PMR-12V240W1AT
平板型电源
PMR 系列
PMR-12V240W1AT
输出电压
12V
输出功率
240W
输出电流
20A
输入电压范围
90-264 Vac
尺寸 (L x W x H)
159 x 97 x 30 mm
6.26” x 3.82” x 1.18”
重量
0.45 kg (0.99 lb)
亮点与特色
  • Universal AC input voltage
  • Built-in active PFC and conforms to harmonic current IEC/EN 61000-3-2, Class A and Class D
  • Lower no load power consumption
  • Low profile design: 30 mm height
  • Household appliance approvals according to IEC/EN 60335-1, IEC/EN 61558-1 and IEC/EN 61558-2-16
  • Wide operating temp -30°C ~70°C (Support -40°C cold start)
应用领域
PMR-12V240W1AT
PMR-12V240W1AT
平板型电源
PMR 系列
PMR-12V240W1AT
亮点与特色
  • Universal AC input voltage
输出电压
12V
输出功率
240W
输出电流
20A
输入电压范围
90-264 Vac
尺寸
159 x 97 x 30 mm
6.26” x 3.82” x 1.18”