PMT-48V75W2BA
Panel Mount
PMT2 Series
PMT-48V75W2BA
Output Voltage
48V
Output Power
76.8W
Output Current
1.6A
Input Voltage Range
90-264Vac
Dimensions (L x W x H)
99 x 97 x 30 mm
3.90” x 3.82” x 1.18”
Unit Weight
0.216 kg (0.48 lb)
Highlights & Features
  • Household appliance approvals to IEC/EN 60335-1, IEC/EN 61558-1 and IEC/EN 61558-2-16
  • Universal AC input voltage range
  • No load power consumption < 0.3W
  • Low profile design : 30mm height
  • OVC III, Pollution Degree 3
  • Wide operating temp -30°C ~ 70°C (Support -40°C cold start)
Applications
PMT-48V75W2BA
PMT-48V75W2BA
Panel Mount
PMT2 Series
PMT-48V75W2BA
Highlights & Features
  • OVC III, Pollution Degree 3
Output Voltage
48V
Output Power
76.8W
Output Current
1.6A
Input Voltage Range
90-264Vac
Dimensions
99 x 97 x 30 mm
3.90” x 3.82” x 1.18”