MDS-400ADB12 AA
Enclosed
MDS Enclosed Series
MDS-400ADB12 AA
Output Voltage
12V
Output Power
400W
Output Current
33.33A
Dimensions (L x W x H)
140.0 x 88.9 x 44.4 mm
5.51” x 3.50” x 1.75”
Unit Weight
0.605 kg (1.33 lb)
  • Up to 400W forced air
  • IT & Medical Safety Approvals
Applications
MDS-400ADB12 AA
MDS-400ADB12 AA
Enclosed
MDS Enclosed Series
MDS-400ADB12 AA
  • Up to 400W forced air
Output Voltage
12V
Output Power
400W
Output Current
33.33A
Dimensions
140.0 x 88.9 x 44.4 mm
5.51” x 3.50” x 1.75”