MDS-200ADB12 AA
Enclosed
MDS Enclosed Series
MDS-200ADB12 AA
Output Voltage
12V
Output Power
200W
Output Current
16.67A
Dimensions (L x W x H)
113.9 x 64.7 x 44.7 mm
4.48” x 2.55” x 1.76”
Unit Weight
0.345 kg (0.76 lb)
  • 2.5" x 4.5" x 1.8" Package
  • Power Good Signal
  • Up to 800K Hours MTBF
  • Up to 110W convection, 200W forced air
** NRND **
Recommended Model: MEP-200A12J CNA
Applications
MDS-200ADB12 AA
MDS-200ADB12 AA
Enclosed
MDS Enclosed Series
MDS-200ADB12 AA
  • 2.5" x 4.5" x 1.8" Package
  • Power Good Signal
  • Up to 800K Hours MTBF
** NRND **
Output Voltage
12V
Output Power
200W
Output Current
16.67A
Dimensions
113.9 x 64.7 x 44.7 mm
4.48” x 2.55” x 1.76”