DRM-24V960W3PN
DIN Rail
CliQ M Series
DRM-24V960W3PN
Output Voltage
24V
Output Power
960W
Output Current
40A
Input Voltage Range
3 x 320-575Vac (3-Phase) or 2 x 380-575Vac (2-Phase)
Dimensions (H x W x D)
124 x 110 x 128.6 mm
4.88” x 4.33” x 5.06”
Unit Weight
2.3kg (5.07 lb)
Highlights & Features
  • Built-in constant current circuit for charging application
  • Full power from -25°C to +60°C @ 5,000m (16,400 ft.)
  • Power Boost of 150% up to 7 seconds
Tags
3 phase
Applications
DRM-24V960W3PN
DRM-24V960W3PN
DIN Rail
CliQ M Series
DRM-24V960W3PN
Highlights & Features
Output Voltage
24V
Output Power
960W
Output Current
40A
Input Voltage Range
Dimensions
124 x 110 x 128.6 mm
4.88” x 4.33” x 5.06”