DRF-12V240W1PBA
DIN Rail
DIN Pro Serie
DRF-12V240W1PBA
Ausgangsspannung
12V
Ausgangsleistung
240W
Ausgangsstrom
20A
Eingangsspannungsbereich
85-277 Vac (305 Vac available for 60 seconds)
Abmessungen (H x W x D)
124.2 x 40 x 117.1 mm
4.89” x 1.57” x 4.61”
Gewicht
0.67 kg (1.48 lb)
Highlights & technische Merkmale
  • Wide AC input voltage range 85-277 V (305 V / 60 s)
  • Power Boost up to 150% for 5 seconds
  • Full load operating temperature up to 60°C
  • Wide operating temperature range from -40 to 80°C
  • Built-in DC OK relay and LED indicator
  • Built-in remote ON / OFF control
  • Meet IEC 61000-4-6 CS 20V rms
  • Slim profile design
  • Conformal coating on PCBAs to protect against common dust and pollutants
  • IEC/EN/UL 62368, IEC/UL 61010, and IEC 61558 certified
  • Compliant with SEMI F47 standard
Tags
Conformal Coating
Anwendungen
DRF-12V240W1PBA
DRF-12V240W1PBA
DIN Rail
DIN Pro Serie
DRF-12V240W1PBA
  • Slim profile design
Ausgangsspannung
12V
Ausgangsleistung
240W
Ausgangsstrom
20A
Eingangsspannungsbereich
Abmessungen
124.2 x 40 x 117.1 mm
4.89” x 1.57” x 4.61”