PMT-48V150W2BA
Panel Mount
PMT2 Serie
PMT-48V150W2BA
Ausgangsspannung
48V
Ausgangsleistung
158.4W
Ausgangsstrom
3.3A
Eingangsspannungsbereich
90-132Vac, 180-264Vac (Selectable by Switch)
Abmessungen (L x W x H)
159 x 97 x 30 mm
6.26” x 3.82” x 1.18”
Gewicht
0.354 kg (0.78 lb)
Highlights & technische Merkmale
  • Household appliance approvals according to IEC/EN 60335-1, IEC/EN 61558-1 and IEC/EN 61558-2-16
  • AC input voltage range selectable by switch (90-132Vac, 180-264Vac)
  • No load power consumption < 0.5W
  • Low profile design: 30mm height
  • OVC III, Pollution Degree 3
  • Wide operating temp -30°C ~ 70°C (Support -40°C cold start)
  • Conforms to harmonic current IEC/EN 61000-3-2, Class A
  • High MTBF > 700,000 hrs per Telcordia SR-332
  • Compliance with SEMI-F47
Anwendungen
PMT-48V150W2BA
PMT-48V150W2BA
Panel Mount
PMT2 Serie
PMT-48V150W2BA
  • OVC III, Pollution Degree 3
  • Compliance with SEMI-F47
Ausgangsspannung
48V
Ausgangsleistung
158.4W
Ausgangsstrom
3.3A
Eingangsspannungsbereich
Abmessungen
159 x 97 x 30 mm
6.26” x 3.82” x 1.18”