DRM-24V960W3PN
導軌型電源
CliQ M 系列
DRM-24V960W3PN
輸出電壓
24V
輸出功率
960W
輸出電流
40A
輸入電壓範圍
3 x 320-575Vac (3-Phase) or 2 x 380-575Vac (2-Phase)
尺寸 (H x W x D)
124 x 110 x 128.6 mm
4.88” x 4.33” x 5.06”
重量
2.3kg (5.07 lb)
亮點與特色
  • Built-in constant current circuit for charging application
  • Full power from -25°C to +60°C @ 5,000m (16,400 ft.)
  • Power Boost of 150% up to 7 seconds
  • DNV GL and ABS approvals for maritime applications
  • Built-in DC OK Contact and LED indicator for DC OK/ Overload
  • Conformal coating on PCBAs to protect against common dust and chemical pollutants
Tags
3 phase
應用領域
DRM-24V960W3PN
DRM-24V960W3PN
導軌型電源
CliQ M 系列
DRM-24V960W3PN
亮點與特色
輸出電壓
24V
輸出功率
960W
輸出電流
40A
輸入電壓範圍
尺寸
124 x 110 x 128.6 mm
4.88” x 4.33” x 5.06”