PMT-36V150W2BA
Panel Mount
PMT2 Series
PMT-36V150W2BA
Output Voltage
36V
Output Power
154.8W
Output Current
4.3A
Input Voltage Range
90-132Vac, 180-264Vac (Selectable by Switch)
Dimensions (L x W x H)
159 x 97 x 30 mm
6.26” x 3.82” x 1.18”
Unit Weight
0.354 kg (0.78 lb)
Highlights & Features
  • Household appliance approvals according to IEC/EN 60335-1, IEC/EN 61558-1 and IEC/EN 61558-2-16
  • AC input voltage range selectable by switch (90-132Vac, 180-264Vac)
  • No load power consumption < 0.5W
  • Low profile design: 30mm height
  • OVP III, Pollution Degree 3
  • Wide operating temp -30°C ~70°C (Support -40°C cold start)
Applications
PMT-36V150W2BA
PMT-36V150W2BA
Panel Mount
PMT2 Series
PMT-36V150W2BA
Highlights & Features
  • OVP III, Pollution Degree 3
Output Voltage
36V
Output Power
154.8W
Output Current
4.3A
Input Voltage Range
Dimensions
159 x 97 x 30 mm
6.26” x 3.82” x 1.18”