LNR-020A12VJAAD
LED Driver
LNR Series
LNR-020A12VJAAD
Output Voltage
12V
Output Power
20W
Output Current
1.7A
Input Voltage Range
108-305Vac
Dimensions (L x W x H)
132 x 34.0 x 25.4 mm
5.20” x 1.34” x 1.00”
Unit Weight
0.165 kg (0.36 lb)
Highlights & Features
  • Constant voltage design
  • Universal input voltage 108-305Vac
  • Class 2 and LPS output
  • Normal power factor
  • Fully potted design
  • Comply with IP54 protection and Dry & Damp location
  • Protections: Over Load / Over Voltage / Short Circuit over temperature
  • Wide operating temperature range -40°C to + 55°C
  • Suitable for Industrial / Signage application
Applications
LNR-020A12VJAAD
LNR-020A12VJAAD
LED Driver
LNR Series
LNR-020A12VJAAD
Highlights & Features
  • Constant voltage design
  • Class 2 and LPS output
  • Normal power factor
  • Fully potted design
Output Voltage
12V
Output Power
20W
Output Current
1.7A
Input Voltage Range
108-305Vac
Dimensions
132 x 34.0 x 25.4 mm
5.20” x 1.34” x 1.00”