PMT-12V350W2BR
Panel Mount
PMT2 Serie
PMT-12V350W2BR
Ausgangsspannung
12V
Ausgangsleistung
348W
Ausgangsstrom
29A
Eingangsspannungsbereich
90-132Vac, 180-264Vac (Selectable by Switch)
Abmessungen (L x W x H)
215 x 115 x 30 mm
8.46” x 4.53” x 1.18”
Gewicht
0.833 kg (1.84 lb)
Highlights & technische Merkmale
  • AC input voltage range selectable by switch (90-132Vac, 180-264Vac)
  • No load power consumption < 0.75W
  • Low profile design: 30mm height
  • High MTBF > 700,000 hrs per Telcordia SR-332
  • 150% Peak power supported as option
  • Wide operating temp -40°C ~ 70°C
Modell Description
PMT-12V350W2BRB UL/TUV/CE/EAC approval, single side conformal coating
PMT-12V350W2BM UL/EAC approval
PMT-12V350W2BMB UL/EAC approval, single side conformal coating
Anwendungen
PMT-12V350W2BR
PMT-12V350W2BR
Panel Mount
PMT2 Serie
PMT-12V350W2BR
Ausgangsspannung
12V
Ausgangsleistung
348W
Ausgangsstrom
29A
Eingangsspannungsbereich
Abmessungen
215 x 115 x 30 mm
8.46” x 4.53” x 1.18”