LNR-020A24VJAAD
LED Driver
LNR Serie
LNR-020A24VJAAD
Ausgangsspannung
24V
Ausgangsleistung
20W
Ausgangsstrom
0.85A
Eingangsspannungsbereich
108-305Vac
Abmessungen (L x W x H)
132 x 34.0 x 25.4 mm
5.20” x 1.34” x 1.00”
Gewicht
0.165 kg (0.36 lb)
Highlights & technische Merkmale
  • Constant voltage design
  • Universal input voltage 108-305Vac
  • Class 2 and LPS output
  • Normal power factor
  • Fully potted design
  • Comply with IP54 protection and Dry & Damp location
  • Protections: Over Load / Over Voltage / Short Circuit over temperature
  • Wide operating temperature range -40°C to + 55°C
  • Suitable for Industrial / Signage application
Anwendungen
LNR-020A24VJAAD
LNR-020A24VJAAD
LED Driver
LNR Serie
LNR-020A24VJAAD
  • Constant voltage design
  • Class 2 and LPS output
  • Normal power factor
  • Fully potted design
Ausgangsspannung
24V
Ausgangsleistung
20W
Ausgangsstrom
0.85A
Eingangsspannungsbereich
108-305Vac
Abmessungen
132 x 34.0 x 25.4 mm
5.20” x 1.34” x 1.00”