DRM-24V960W1PN
DIN Rail
CliQ M Serie
DRM-24V960W1PN
Ausgangsspannung
24V
Ausgangsleistung
960W
Ausgangsstrom
40A
Eingangsspannungsbereich
85-264Vac
Abmessungen (H x W x D)
124 x 125 x 133.6 mm
4.88” x 4.92” x 5.26”
Gewicht
2.87 kg (6.33 lb)
Highlights & technische Merkmale
  • Universal AC input voltage range
  • High power density in corrosion resistant aluminium casing
  • Power Boost of 150% up to 7 seconds
  • Advanced Power Boost (APB)
  • Certified according to IEC/EN/UL 62368-1
Tags
Conformal Coating, Maritime
Anwendungen
DRM-24V960W1PN
DRM-24V960W1PN
DIN Rail
CliQ M Serie
DRM-24V960W1PN
  • Advanced Power Boost (APB)
Ausgangsspannung
24V
Ausgangsleistung
960W
Ausgangsstrom
40A
Eingangsspannungsbereich
85-264Vac
Abmessungen
124 x 125 x 133.6 mm
4.88” x 4.92” x 5.26”