DRM-24V120W1PN
DIN Rail
CliQ M Serie
DRM-24V120W1PN
Ausgangsspannung
24V
Ausgangsleistung
120W
Ausgangsstrom
5A
Eingangsspannungsbereich
85-264Vac
Abmessungen (H x W x D)
124 x 40 x 117 mm
4.88” x 1.57” x 4.61”
Gewicht
0.63 kg (1.39 lb)
Highlights & technische Merkmale
  • Universal AC input voltage range
  • High power density in corrosion resistant aluminium casing
  • Power Boost of 150% up to 7 seconds
  • Advanced Power Boost (APB)
  • DNV GL and ABS approvals for maritime applications
  • Extreme low temperature cold start at -40°C
  • Built-in DC OK Contact and LED indicator for DC OK/ Overload
  • Conformal coating on PCBAs to protect against common dust and chemical pollutants
  • Certified according to IEC/EN/UL 62368-1
Tags
Conformal Coating, Maritime
Anwendungen
DRM-24V120W1PN
DRM-24V120W1PN
DIN Rail
CliQ M Serie
DRM-24V120W1PN
  • Advanced Power Boost (APB)
Ausgangsspannung
24V
Ausgangsleistung
120W
Ausgangsstrom
5A
Eingangsspannungsbereich
85-264Vac
Abmessungen
124 x 40 x 117 mm
4.88” x 1.57” x 4.61”