LNR-020A12VJAAD
LED电源
LNR 系列
LNR-020A12VJAAD
输出电压
12V
输出功率
20W
输出电流
1.7A
输入电压范围
108-305Vac
尺寸 (L x W x H)
132 x 34.0 x 25.4 mm
5.20” x 1.34” x 1.00”
重量
0.165 kg (0.36 lb)
亮点与特色
  • Constant voltage design
  • Universal input voltage 108-305Vac
  • Class 2 and LPS output
  • Normal power factor
  • Fully potted design
  • Comply with IP54 protection and Dry & Damp location
  • Protections: Over Load / Over Voltage / Short Circuit over temperature
  • Wide operating temperature range -40°C to + 55°C
  • Suitable for Industrial / Signage application
应用领域
LNR-020A12VJAAD
LNR-020A12VJAAD
LED电源
LNR 系列
LNR-020A12VJAAD
亮点与特色
  • Constant voltage design
  • Class 2 and LPS output
  • Normal power factor
  • Fully potted design
输出电压
12V
输出功率
20W
输出电流
1.7A
输入电压范围
108-305Vac
尺寸
132 x 34.0 x 25.4 mm
5.20” x 1.34” x 1.00”