DRF-24V960W1PBA
导轨型电源
DIN Pro 系列
DRF-24V960W1PBA
输出电压
24V
输出功率
960W
输出电流
40A
输入电压范围
85-277 Vac (305 Vac available for 60 seconds)
尺寸 (H x W x D)
124.2 x 104.5 x 137.7 mm
4.89” x 4.11” x 5.42”
重量
2.05 kg (4.52 lb)
亮点与特色
  • Wide AC input voltage range 85-277 V (305 V / 60 s)
  • Power Boost up to 150% for 5 seconds
  • Full load operating temperature up to 60°C
  • Wide operating temperature range from -40 to 80°C
  • Built-in DC OK relay and LED indicator
  • Built-in remote ON / OFF control
  • Built-in current sharing for parallel application
  • Meet IEC 61000-4-6 CS 20V rms
应用领域
DRF-24V960W1PBA
DRF-24V960W1PBA
导轨型电源
DIN Pro 系列
DRF-24V960W1PBA
亮点与特色
输出电压
24V
输出功率
960W
输出电流
40A
输入电压范围
尺寸
124.2 x 104.5 x 137.7 mm
4.89” x 4.11” x 5.42”