PMR-48V150W1AT
平板型電源
PMR 系列
PMR-48V150W1AT
輸出電壓
48V
輸出功率
150W
輸出電流
3.3A
輸入電壓範圍
90-264 Vac
尺寸 (L x W x H)
129 x 97 x 30 mm
5.08” x 3.82” x 1.18”
重量
0.35 kg (0.77 lb)
亮點與特色
  • Universal AC input voltage
  • Built-in active PFC and conforms to harmonic current IEC/EN 61000-3-2, Class A and Class D
  • No load power consumption < 0.5 W
  • Low profile design: 30 mm height
  • Household appliance approvals according to IEC/EN 60335-1, IEC/EN 61558-1 and IEC/EN 61558-2-16
  • Wide operating temp -40°C ~70°C
應用領域
PMR-48V150W1AT
PMR-48V150W1AT
平板型電源
PMR 系列
PMR-48V150W1AT
亮點與特色
  • Universal AC input voltage
輸出電壓
48V
輸出功率
150W
輸出電流
3.3A
輸入電壓範圍
90-264 Vac
尺寸
129 x 97 x 30 mm
5.08” x 3.82” x 1.18”