PMR-24V600W1BT
平板型電源
PMR 系列
PMR-24V600W1BT
輸出電壓
24V
輸出功率
600W
輸出電流
25A
尺寸 (L x W x H)
225 x 124 x 41 mm
8.86” x 4.88” x 1.61”
重量
1.2 kg (2.65 lb)
亮點與特色
  • Built-in active PFC and conforms to harmonic current IEC/EN 61000-3-2, Class A
  • Active current sharing up to 4 units in parallel
  • Built-in Remote ON/OFF and Remote Sense
  • Compact 1U low-profile design
  • Terminal block cover and conformal coating available
  • Over voltage category III (OVC III)
  • Wide operating temp -40°C ~70°C
應用領域
PMR-24V600W1BT
PMR-24V600W1BT
平板型電源
PMR 系列
PMR-24V600W1BT
亮點與特色
輸出電壓
24V
輸出功率
600W
輸出電流
25A
尺寸
225 x 124 x 41 mm
8.86” x 4.88” x 1.61”