DRL-24V120W1EN
導軌型電源
LYTE II 系列
DRL-24V120W1EN
輸出電壓
24V
輸出功率
120W
輸出電流
5A
輸入電壓範圍
90-264Vac
尺寸 (H x W x D)
123.6 x 30 x 116.8 mm
4.87” x 1.18” x 4.60”
重量
0.45 kg (0.99 lb)
亮點與特色
  • Universal AC input voltage range
  • Built-in constant current circuit for reactive loads
  • High power density
  • Operate from -40°C to +70°C
  • Reduced no-load power consumption
  • Compliance with DOE VI Energy Standard
  • Compliance to SEMI F47 @ 200Vac
型號 Description
DRL-24V120W1ENA Conformal coating
應用領域
DRL-24V120W1EN
DRL-24V120W1EN
導軌型電源
LYTE II 系列
DRL-24V120W1EN
亮點與特色
  • High power density
  • Operate from -40°C to +70°C
輸出電壓
24V
輸出功率
120W
輸出電流
5A
輸入電壓範圍
90-264Vac
尺寸
123.6 x 30 x 116.8 mm
4.87” x 1.18” x 4.60”