DRF-12V120W1PBA
導軌型電源
DIN Pro 系列
DRF-12V120W1PBA
輸出電壓
12V
輸出功率
120W
輸出電流
10A
輸入電壓範圍
85-277 Vac (305 Vac available for 60 seconds)
尺寸 (H x W x D)
124.2 x 30 x 117.1 mm
4.89” x 1.18” x 4.61”
重量
0.50 kg (1.10 lb)
亮點與特色
  • Wide AC input voltage range 85-277 V (305 V / 60 s)
  • Power Boost up to 150% for 5 seconds
  • Full load operating temperature up to 60°C
  • Wide operating temperature range from -40 to 80°C
  • Built-in DC OK relay and LED indicator
  • Built-in remote ON / OFF control
  • Meet IEC 61000-4-6 CS 20V rms
  • Slim profile design
  • Conformal coating on PCBAs to protect against common dust and pollutants
  • IEC/EN/UL 62368, IEC/UL 61010, and IEC 61558 certified
  • Compliant with SEMI F47 standard
Tags
Conformal Coating
應用領域
DRF-12V120W1PBA
DRF-12V120W1PBA
導軌型電源
DIN Pro 系列
DRF-12V120W1PBA
亮點與特色
  • Slim profile design
輸出電壓
12V
輸出功率
120W
輸出電流
10A
輸入電壓範圍
尺寸
124.2 x 30 x 117.1 mm
4.89” x 1.18” x 4.61”