DRF-12V240W1GBA
導軌型電源
Force-GT 系列
DRF-12V240W1GBA
輸出電壓
12V
輸出功率
240W
輸出電流
20A
輸入電壓範圍
90-264 Vac
尺寸 (H x W x D)
123.6 x 40 x 116.8 mm
4.87” x 1.57” x 4.60”
重量
0.64 kg (1.41 lb)
亮點與特色
  • Surge capacity (with SPD) up to 6 kV
  • Compliant with IEC 61000-4-6 at 20 V for semiconductor requirements
  • Universal AC input voltage range
  • Built-in constant current circuit for charging applications
  • Full load operating temperature up to 60°C
  • Ultra-Slim design
  • Long life electrolytic capacitor
  • Built-in DC OK relay and LED indicator
  • Conformal coating on PCBAs to protect against common dust and pollutants
  • Compliant with 80 PLUS Gold for 115 V Industrial
型號 Description
DRF-12V240W1GTA Spring Clamp Terminal
應用領域
DRF-12V240W1GBA
DRF-12V240W1GBA
導軌型電源
Force-GT 系列
DRF-12V240W1GBA
亮點與特色
  • Ultra-Slim design
輸出電壓
12V
輸出功率
240W
輸出電流
20A
輸入電壓範圍
90-264 Vac
尺寸
123.6 x 40 x 116.8 mm
4.87” x 1.57” x 4.60”