PMR-12V320W1AT
Panel Mount
PMR Serie
PMR-12V320W1AT
Ausgangsspannung
12V
Ausgangsleistung
320W
Ausgangsstrom
26.7A
Eingangsspannungsbereich
90-264 Vac
Abmessungen (L x W x H)
215 x 115 x 30 mm
8.46” x 4.53” x 1.18”
Gewicht
0.643 kg (1.42 lb)
Highlights & technische Merkmale
  • Universal AC input voltage
  • Built-in active PFC and conforms to harmonic current IEC/EN 61000-3-2, Class A and Class D
  • No load power consumption < 0.5 W
  • Low profile design: 30 mm height
  • Household appliance approvals according to IEC/EN 60335-1, IEC/EN 61558-1 and IEC/EN 61558-2-16
  • Wide operating temp -40°C ~70°C
Anwendungen
PMR-12V320W1AT
PMR-12V320W1AT
Panel Mount
PMR Serie
PMR-12V320W1AT
  • Universal AC input voltage
Ausgangsspannung
12V
Ausgangsleistung
320W
Ausgangsstrom
26.7A
Eingangsspannungsbereich
90-264 Vac
Abmessungen
215 x 115 x 30 mm
8.46” x 4.53” x 1.18”