PJ-48V100WDRA
基板型電源
PJ 系列
PJ-48V100WDRA
輸出電壓
48V
輸出功率
100.8W
輸出電流
2.1A
輸入電壓範圍
85-264Vac
尺寸 (L x W x H)
155 x 62 x 27 mm
6.10” x 2.44” x 1.06”
重量
0.22 kg (0.49 lb)
亮點與特色
  • 200% power boost
  • Comply with JAPAN DEN-AN
  • Built-in remote ON/OFF
  • Low profile design
  • Low inrush current / low leakage current
  • High efficiency and power factor to conserve energy
  • Conforms to harmonic current IEC/EN/BS EN 61000-3-2, Class A
  • Conformal coating on PCBA to protect against chemical and dust pollutants
  • Versatile configuration options: Open Frame & Enclosed
應用領域
PJ-48V100WDRA
PJ-48V100WDRA
基板型電源
PJ 系列
PJ-48V100WDRA
亮點與特色
  • 200% power boost
  • Comply with JAPAN DEN-AN
  • Built-in remote ON/OFF
  • Low profile design
輸出電壓
48V
輸出功率
100.8W
輸出電流
2.1A
輸入電壓範圍
85-264Vac
尺寸
155 x 62 x 27 mm
6.10” x 2.44” x 1.06”