MEP-200A24J CNA
封閉式電源
MEP Enclosed 系列
MEP-200A24J CNA
輸出電壓
24V
輸出功率
200W
輸出電流
0-8.34A
輸入電壓範圍
90-264 Vac
尺寸 (L x W x H)
111.2 x 62.8 x 32.5 mm
4.38” x 2.47” x 1.28”
重量
0.26 kg (0.57 lb)
亮點與特色
  • Optional open frame and enclosed types
  • Up to 22.32 W/inch3 power density
  • Up to 200 W output with natural convection cooling
  • High efficiency up to 95%
  • Up to 70 °C Ambient Operation
  • Up to 1000KHrs MTBF
  • 2 x MOPP Isolation
  • Suited for Type BF Medical Products
  • Class B Conducted and Radiated EMI
  • IEC60601-1-2 (4th Edition) Immunity Compliance
  • Compliance with IEC 61000-4-6 20V/m for semiconductor applications
應用領域
MEP-200A24J CNA
MEP-200A24J CNA
封閉式電源
MEP Enclosed 系列
MEP-200A24J CNA
亮點與特色
  • High efficiency up to 95%
  • Up to 1000KHrs MTBF
  • 2 x MOPP Isolation
輸出電壓
24V
輸出功率
200W
輸出電流
0-8.34A
輸入電壓範圍
90-264 Vac
尺寸
111.2 x 62.8 x 32.5 mm
4.38” x 2.47” x 1.28”