DRM-24V960W3PN
導軌型電源
CliQ M 系列
DRM-24V960W3PN
輸出電壓
24V
輸出功率
960W
輸出電流
40A
輸入電壓範圍
3 x 320-575Vac (3-Phase) or 2 x 380-575Vac (2-Phase)
尺寸
(H x W x D)
124 x 110 x
128.6 mm
4.88” x
4.33” x
5.06”
重量
2.3kg (5.07 lb)
亮點與特色
Built-in constant current circuit for charging application
Full power from -25°C to +60°C @ 5,000m (16,400 ft.)
Power Boost of 150% up to 7 seconds
DNV GL and ABS approvals for maritime applications
Built-in DC OK Contact and LED indicator for DC OK/ Overload
Conformal coating on PCBAs to protect against common dust and chemical pollutants
Tags
3 phase
應用領域
DRM-24V960W3PN
DRM-24V960W3PN
導軌型電源
CliQ M 系列
DRM-24V960W3PN
亮點與特色
輸出電壓
24V
輸出功率
960W
輸出電流
40A
輸入電壓範圍
最大輸入電壓
額定輸入頻率
50-60Hz
輸入頻率範圍
47-63Hz
額定直流輸入電壓
直流輸入電壓範圍
450-800Vdc
輸入電流
1.53A @ 24V, 40A
輸入功率(備用電源模式)
100% 負載效率
95.75% @ 24V, 40A
浪湧電流
14.2A
充電時間
功率因數
0.95 @ 24V, 40A
漏電流
< 0.62mA / 0.64mA @ 3 x400Vac, 50Hz, TN/TT / IT system
額定電流
諧波失真總量
功率損耗
Efficiency @ 10% load
輸入電壓相位
平均效率
空載功耗
底架 / 外殼
Aluminium
指示燈
Green LED DC OK Red LED Overload
冷卻方式
Convection
輸入端
4 Pins (Rated 600V/35A)
輸出端
4 Pins (Rated 300V/65A)
信號端
5 Pins (Rated 300V/12A)
聲壓級(SPL)
< 25dBA
輸入/輸出端
信號
安裝導軌
Standard TS35 DIN Rail in accordance with EN 60715
電線
保護結構
端子台
重量
2.3kg (5.07 lb)
尺寸
124 x 110 x
128.6 mm 4.88” x
4.33” x
5.06”
振動測試(運行狀態)
衝擊測試(運行狀態)
運行溫度
-25°C to +70°C (Cold start -40°C)
儲存溫度
-40°C to +85°C
功率降額
運行濕度
5 to 95% RH (Non-Condensing)
衝擊測試(非運行狀態)
IEC 60068-2-27, Half Sine Wave: 30G for a duration of 18ms; 3 times per direction, 6 times in total
振動測試(非運行狀態)
IEC 60068-2-6, Sine Wave: 10-500Hz; 3G peak; displacement of 0.35mm; 60 min per axis for all X, Y, Z directions
儲藏濕度
運行高度
污染程度
2
碰撞試驗(運行狀態)
過壓類別
Corrosion
衝擊
振動
噪音
過壓保護
< 32V, SELV Output, Hiccup Mode, Non-Latching (Auto- Recovery)
超負載/過電保護
150-200% of rated load current, Constant current, Hiccup Mode (Auto-Recovery)
過溫保護
< 80°C Surrounding Air Temperature @ 100% load, Non-Latching (Auto-Recovery)
短路保護
Hiccup Mode, Non-Latching (Auto-Recovery when the fault is removed)
極性反接保護
防護等級
IP20
電擊防護等級
Class I with Primary Earth connection
輸入端極性保護
電池極性保護
電池電壓保護錯誤
深度放電保護
超負載保護
過電保護
內部保險絲
Insufficient Input Voltage Protection
污染程度
MTBF
568,300 hrs. as per Telcordia SR-332 I/P: 3 x 400Vac, O/P: 24V, 40A, Ta: 25°C