DRF-48V960W1PBA
導軌型電源
DIN Pro 系列
DRF-48V960W1PBA
輸出電壓
48V
輸出功率
960W
輸出電流
20A
輸入電壓範圍
85-277 Vac (305 Vac available for 60 seconds)
尺寸 (H x W x D)
124.2 x 104.5 x 137.7 mm
4.89” x 4.11” x 5.42”
重量
2.05 kg (4.52 lb)
亮點與特色
  • Wide AC input voltage range 85-277 V (305 V / 60 s)
  • Power Boost up to 150% for 5 seconds
  • Full load operating temperature up to 60°C
  • Wide operating temperature range from -40 to 80°C
  • Built-in DC OK relay and LED indicator
  • Built-in remote ON / OFF control
  • Built-in current sharing for parallel application
  • Meet IEC 61000-4-6 CS 20V rms
  • Compliant with SEMI F47 standard
Tags
Conformal Coating
應用領域
DRF-48V960W1PBA
DRF-48V960W1PBA
導軌型電源
DIN Pro 系列
DRF-48V960W1PBA
亮點與特色
輸出電壓
48V
輸出功率
960W
輸出電流
20A
輸入電壓範圍
尺寸
124.2 x 104.5 x 137.7 mm
4.89” x 4.11” x 5.42”